Eiropas dejas

↑ Atgriezties


Lēnais valsis
Lēnais valsis sevī apvieno šūpošanos kā šūpolēs un dažāda ātruma un virziena griešanās kustības. Katras takts pirmais akcentētais solis dod kustībai jaunu impulsu, jaunu virzienu vai kustības veida izmaiņu. Tas rada izteiktu pulsācijas sajūtu, kas ir viena no galvenajām lēnā valša iezīmēm.

Vīnes valsis
Vīnes valsis ir ātra, virpuļojoša un rotējoša deja. svarīgi, lai abi partneri, it sevišķi dāma, izpaustu tīru dejas prieku.

Tango
Tango mūzikas intensitāte vienmēr "pamodina" publiku. Tango attēlo kaisli, satraukumu, mīlestību, dusmas, praktiski ikvienu emociju vīrieša un sievietes attiecībās. Tango ir vienlaikus gan teatrāla, gan ekscentriska deja.

Fokstrots
Sākotnējā fokstrota pievilcība slēpās tajā apstāklī, ka fokstrotā pēdas ieguva dabisko paralēlo pozīciju, atšķirībā no Viktorijas laikmeta dejām. Pateicoties dabiskajai kustībai sabiedriskais ritma fokstrots ir un paliek viena no vispopulārākajām sabiedriskajām dejām. Sabiedriskā fokstrota figūras ir atvasinātas no vienkāršiem gājiena soļiem, līdz ar to tās ir vieglāk pieejamas iesācējiem nekā, teiksim, tango vai valsis.

Blūzs
Blūzs ir tā rekreācijas stila deja, kas tiek dejota ļoti bieži, visdažādākajās vietās un situācijās gan balēs, gan klubos, gan viesībās, gan restorānos. Blūzam ir tā lielā priekšrocība, ka to var dejot gandrīz pie jebkuras mūzikas. Blūzs ir intīma, introverta deja, kuras laikā galvenā dejotāju uzmanība ir pievērsta nevis soļiem vai zālei, bet gan tieši partnerim. Figūras sagādā prieku pašiem dejotājiem, nevis tiek dejotas citu apbrīnai.

Marša fokstrots
Marša fokstrots ir visvienkāršākais no ballei piemērotajām standartdejām, tas ir vanstepa vecākais brālis. Marša fokstrots ir viena no tām dejām, ko var dejot pie dažādu stilu ātra ritma mūzikas. To ir iespējams dejot pie kvikstepa, polkas, disko, pasodobles un sambas mūzikas, tātad tas var kalpot kā sava veida "glābšanas riņķis", ja dejotājs kādu no uzskaitītajām dejām neprot.

Kviksteps
Kviksteps ir viena no populārākajām sporta dejām gan pašu sporta dejotāju, gan skatītāju vidū. Tajā ir apvienoti lēnā valša un lēnā fokstrota figūru elementi. Kviksteps ir ātrākā standartdejām. Šim ātrumam ir attiecīgs iespaids uz izpildījumu. Ātrums samazina auguma svārstības. Tas nozīmē, ka izpildot kādu no lēnā valša figūrām kvikstepā, auguma svārstību amplitūda samazinās.  Kvikstepā kompaktāk ir jāizpilda arī pozu figūras.

Lēnais fokstrots
Ar pilnām tiesībām var teikt, ka lēnais fokstrots ir deja, kas speciāli radīta sacensību vajadzībām. Sporta deju izpildītāji šo deju dejo ar augstprātīgu, pat nedaudz snobisku izteiksmi, taču reizēm viņu sejās parādās arī pa pussmaidam.

Polka
Ir daudz dažādu polkas soļa variantu. Ballei vispiemērotāk ir klasiskā polka. Balles deja nedrīkst būt nogurdinoša, tādēļ ir atļauts polkas palēcienus aizvietot ar šūpošanos augšup un lejup, bez palēciena, tādējādi dejotāji var atpūsties. Tad polka kļūst līdzīga tūstepam.

Polonēze
Polonēze agrāk kalpoja kā karnevālu atklāšanas deja, bet jau 20. gadsimtā ar to atklāj visas lielās balles. Partneri nekad neatrodas ar seju viens pret otru. Pāri sadevušies rokās, iet apkārt zālei procesijā, apstājoties tikai, lai paklanītos partnerim, vai citam pārim.