Pēc dejas

↑ Atgriezties


Vispār, ja Jūs bijāt tas, kas uzlūdz uz deju (dāma vai kungs), pastāv paradums pavadīt dāmu līdz vietai, kur viņa sēdēja, kad Jūs viņu uzlūdzāt. Var pavadīt partneri arī tikai līdz deju grīdas malai. Pavadīt līdz sēdvietai ir obligāti tad, ja Jūs ar savu uzaicinājumu pārtraucāt sarunu, vai izjaucāt mīlētāju pāri, vai arī sēdējāt blakus. Pavadīšana līdz deju grīdas malai ļauj partnerei iziet ārā, ja viņa to vēlas.

Aplaudēt dīdžejam nav obligāti (kaut gan tas būtu jauki), taču dzīvais orķestris ir izņēmums. Vienmēr aplaudējiet orķestrim, ja dejojat, aplaudējiet arī tad, ja nedejojat! Jūs varat lūgt deju nospēlēt vēlreiz, ja tā bija laba, ne pārāk gara, vai vienkārši skaista. Šis lūgums atkārtot viņiem nav obligāti jāizpilda.

Bufete, kafejnīca, restorāns

Nav nepieciešams kādam/kādai izmaksāt dzērienus. Tomēr, ja Jūs ar viņu daudz dejojat, izmaksājot atspirdzinošu dzērienu, var iegūt labu draugu.

Alkoholisko dzērienu lietošana ballē nav pieņemama, jo nav patīkami dejot ar partneri, kam elpa ož pēc alkohola un kam zūd kustību koordinācija.

Ja dejojat restorānā, ir labi iedot dzeramnaudu oficiantam, viņš/viņa var padarīt Jūsu uzturēšanos restorānā patīkamāku.

Neņemiet līdz savus paša atspirdzinājumus vai dzērienus (pat ūdeni) uz deju pasākumu, kur tos var nopirkt bārā, bufetē vai kafejnīcā, jo Jūs kā nepaklausīgu personu var atteikties tur apkalpot!

Neņemiet no bufetes vai bāra sev līdz uz deju grīdas glāzes ar dzērienu vai ēdienus! Jūs riskējat netīšām apšļakstīt vai nosmērēt citus dejotājus, vai nolaistot grīdu, padarīt to slidenu, izprovocējot dejotāju paslīdēšanu vai pat kritienu. Dzērienu un ēdienu lietošanai ir paredzēta bāra lete vai kafejnīcas telpa.

Aizejot no dejām

Nepazūdiet bez ziņas un miņas! Ir pieņemts pēc dejām atvadīties no rīkotāja vai mājasmātes/mājastēva un pateikties par ielūgumu. Lai gan tas nav obligāti, vēstule ar pateicību par ielūgumu, kas nosūtīta dienu vai pāris pēc balles, būs patīkams pieklājības žests.

Aizejot pasakiet draugiem un kolēģiem, ar ko satikāties, "Uz redzēšanos", pasakiet "Paldies!" par dejām vai palīdzību! Tas palīdzēs visiem Jūs vieglāk atcerēties nākamajā reizē, kad atkal tiksieties. Varbūt viņi uzlūgs Jūs pievienoties viņiem kādā citā deju vakarā vai deju zālē, utt.

Pasakiet diskžokejam, ka mūzika bija lieliska, pasakiet deju skolotājam, ka Jums patika deju mācīšana, pasakiet balles vadītājam, ka Jūs labi pavadījāt laiku!

Paņemiet reklāmas lapiņas, kas var būt izliktas pie izejas! Pierakstiet sevi to cilvēku sarakstā, kas izsaka vēlēšanos saņemt informāciju par nākamo deju pasākumu!

Visiem mums patīk pozitīvi noskaņoti cilvēki, mēs cenšamies izvairīties no noliedzējiem. Kļūt par labu balles dejotāju nav iespējams bez pozitīvas attieksmes pret deju, pārējiem dejotājiem un pašam pret sevi. Šis ir pirmais priekšnoteikums.