Kā tas viss sākās

↑ Atgriezties

Stāsts par balles deja kluba Valmiera izveidošanu... 

2006.gadā iznāca pabūt Rīgā Mazajā Ģildē, kurā regulāri tiek rīkoti deju vakari. Kopā ar savu deju partneri vēlējāmies padejot zālē, kurā ir parkets un atbilstoša deju mūzika. Deju zālē mūs patīkami pārsteidza atsevišķi dejotāju pāri, kuri dejoja atšķirīgi no tā, ko mēs parasti varam redzēt deju zālēs. It īpaši fascinēja kā pāri dejoja tango, lēno valsi, rumbu, džaivu. Man arī ļoti gribējās dejot kā viņi! Es savam deju partnerim teicu: "mēs arī tā varam". Sāku meklēt iespēju, kur varētu apgūt, iemācīties dejot eleganti, skaisti, atraktīvi! Un atradām, trīs gadus kopā ar savu deju partneri apmeklējām D.Liepiņa vadītos deju kursus Cēsīs. Līdztekus deju kursu apmeklēšanai regulāri dejojām arī deju vakaros Mazajā Ģildē un VEF kultūras pilī. Un redzot, kā atpūšas, kādas mūzikas pavadībā dejo rīdzinieki, radās doma: kāpēc gan Valmierā nevarētu rīkot ko līdzīgu? Valmierā, kultūras centrā jau regulāri, vismaz 4x gadā, tiek rīkotas balles, kuras gan par ballēm tā īsti nevarētu saukt, jo balles man tomēr asociējās ar mūziku valšu, fokstrotu, tango ritmos, ar dāmām vakartērpos un kungiem uzvalkos. 

Varētu teikt, ka balles deju kluba tapšanai punktu pielika 2009.gads, Rīga, "Baltās naktis", Vērmaņdārzs un Ettore Scola filma "Le Bal", jeb latviski "Balle". Filma tā mani fascinēja, ka sapratu, ka ir jāuzdrošinās un jāsāk. Braucot mājās no "Baltajām naktīm" vēl bija tikai vīzijas/sapņi par deju klubu, bet jau ar noteiktu domu, ka Valmierā būs deju klubs. Klubs, kurā satiekas cilvēki, kurus vieno karaliene DEJA!

Lūk, un uz šo brīdi Valmierā ir balles deju klubs, kurš sekmīgi turpina jau astoto sezonu popularizēt balles deju kultūru Valmierā. Ir sarīkoti  deju vakari un balles – "Latviešu mūzikas deju vakars", "Krāsaini tērpi, dejas un smaidi", "Iz vecmāmiņas pūra lādes", "Mīļumballe", "Ar smaidu iedejojam pavasarī","Plīvojošas kleitiņas, dzirkstoši smaidi un dejotprieks, ir tas ko mēs mīlam!", kā arī ikgadējās kluba jubilejas un sezonas noslēguma balles, un karnevāli. Par regulāru tradīciju ir kļuvusi Ziemassvētku balle Kultūras centrā. Balles deju kluba Valmiera rīkotie pasākumi vairākas reizes ir raduši atspoguļojumu Latvijas un Vidzemes televīzijā. Kluba dejotāji ir popularizējuši balles dejas, dejodami Valmieras Džeza klubā, Valmieras Kultūras centrā, koncertzālē ''Valmiera'', Vidzemes uzņēmēju nakts pasākumā. 

Biedrības "Balles deju klubs Valmiera" rīkotajās ballēs un deju vakaros pulcina vienkopus dejotājus arī no citiem deju klubiem. Pie mums ir viesojušies dejotāji no Rīgas, Cēsīm, Limbažiem, Siguldas, Priekuļiem, Valkas, Smiltenes, Ķeguma. Atbilstošas mūzikas pavadījumā tiek izdejotas tādas balles dejas kā Vīnes valsis, lēnais valsis, fokstrots, Argentīnas tango, klasiskais tango, blūzs, svings, rumba, samba, ča-ča-ča, bosanova, hāsls, rokenrols, džaivs, bačata, salsa. Ir dejas ar deju partneru maiņu, kā arī deju spēles. Līdztekus tam, katrā no deju vakariem ir iespējas baudīt deju demonstrējumus. Ar krāšņiem tērpiem un gracioziem deju soļiem deju vakara apmeklētājus ir priecējuši šova dejotāju pāri no Cēsu sporta deju kluba "Reveranss", Valmieras sporta deju kluba "Saltāre", salsas, disko deju, vēderdeju un indiešu deju dejotāji.

Deju vakara neiztrūkstošs pasākums ir arī kādas jaunas dejas apgūšana, kuru regulāri, turpat katru deju vakaru veic mūsu balles deju kluba skolotājs Dainis. Dainis Liepiņš ir zināmais balles deju speciālists, "Jumavas" izdotās grāmatas "Mācīsimies dejot!" autors. Daiņa zināšanas deju pasaulē ir gluži vienkārši neizsmeļamas. Klubam ir izveidojusies veiksmīga sadarbība arī ar citiem deju pasniedzējiem, kuri uzaicināti uz kluba pasākumiem. Tā jaunus deju soļus ir mācījuši arī viesskolotāji: E. Šmagris, A. Rudzītis, A. un I. Neilandi no Rīgas, B. un J. Burģeļi no Limbažiem, A. Miķelsons un D. Bombāne no Ķeguma, J. Rukmanis no Cēsīm, J. Straume un A. Burcevs no Valmieras.

"Balles deju kluba Valmiera" dejotāji dodas arī uz citu rīkotām ballēm gan tuvu, gan tālu – pabūts VEF kultūras pilī, Rīgas kultūras un mākslas centrā "Mazā Ģilde", Jelgavas pilī, Siguldā, Cēsīs un Priekuļos, Igaunijā Krievu ballē,  tomēr viskrāšņākās balles, kurās piedalījušie mūsu dejotāji ir bijušas balles Melngalvju namā un Rīgas Latviešu biedrībā. Atmiņā paliks arī Virsnieku balle un O. Kalpaka balle Rīgā. Loti jauka bija zaļumballe Cēsīs, ko Maija parkā rīkoja Cēsu Kultūras centrs. Balles deju kluba Valmiera dejotāji ar savu jauko dejošanas stilu izceļas gan diskotēkās, gan klubos, gan viesībās un ballēs.

Ir jāatzīst, ka "Balles deju klubs Valmiera" ir pazīstamākais balles deju klubs Vidzemes reģionā, jo uz deju kursu nodarbībām interesenti ierodas ne tikai no Valmieras un tās tuvākās apkārtnes, bet arī no Valkas, Smiltenes, Cēsīm, Limbažiem, Rūjienas, Mazsalacas, Vecpiebalgas, Straupes, pat no Rīgas! Tātad cilvēkiem kursi liekas tālā ceļa vērti. Dejotāju skaits pieaug gadu no gada, jo viņiem klubā patīk. Šeit satiek jaunus draugus, atrod biznesa kontaktus un vairākiem dejotājiem ir bijis iespējams rast pat dzīves draugus.

 Mūsu kluba devīze: Mēs dejojām, mēs dejojam un mēs dejosim!

 Valentīna