Kā tērpties

↑ Atgriezties


Lietišķais apģērbs der deju kursu praktikām un dejām mājas viesībās, taču tas var citiem signalizēt, ka jūs esat iesācējs dejās. Parasti viss, kas ir nepieciešams, ir uzvilkt kaut ko skaistu, pievilcīgu un tīru. Nav ieteicami T-krekli, ja vien tiem nav apkaklīte un piedurknes (uz tiem var būt deju – svinga, salsas vai tamlīdzīgi logo). Bezpiedurkņu kreklus un topus nevilkt nekādā gadījumā. 

Dāmām vajadzētu dejās valkāt krūšturus, un velkot kleitas vai svārkus (lūdzu, dariet tā!), kas griezienos vai virpuļos var pacelties, deju apakšveļa ir obligāta. Ja valkā zeķbikses, apakšveļa jāvelk virs zeķbiksēm. Deju apakšveļu dāmas var iegādāties lielākajā daļā specializēto deju veikalu un tās sauc "Dance Pants".

Deju vakaros, restorānos un ballēs ir pieņemts ģērbties izejamos tērpos. Kungiem tas ir uzvalks komplektā ar virskreklu un kaklasaiti, bet dāmām – kleita. Kunga zeķēm jābūt bikšu krāsā. Biksēm jābūt ar jostu un virskrekls zem žaketes ir jāvalkā biksēs. Nav pieņemami ierasties uz dejām džinsos un džemperos, t-kreklos, topiņos un mini svārciņos. Dejot nevar botās, kedās, platformkurpēs, nagliņu kurpēs vai zābakos. Oficiālās ballēs kungiem nav pieņemts novilkt žaketi un dejot virskreklā. Ja ir karsti, var ar dāmas atļauju dejot uzvalkam pieskaņotā vestē. Ja kungi dejojot pastiprināti svīst, var ieteikt ņemt līdz maiņas virskreklu. Dāmām rūpīgi jāizvēlas kleitas audums un piegriezums, lai ar savu izskatu vienmēr paliktu labas gaumes robežās.

Ballēs vienmēr ir jāievēro rīkotāju ielūgumā vai biļetē norādītais apģērba kods.  Prestižajās ballēs parasti tiek gaidīti kungi tumšos uzvalkos vai smokingos, bet dāmas – garajos vakartērpos. Ielūgumos tādā gadījumā raksta apģērba kodu "black tie". Prasību kungiem ballē ierasties frakās izteic apģērba kods "white tie". Jāatceras, ka kungiem pie frakas vienmēr jāvalkā balts tauriņš un melnas lakādas kurpes, kā arī balti cimdi. Dāmām pie garā vakartērpa, ja tas ir bez piedurknēm, ir nepieciešami garie cimdi.

Kungiem ir ieteicams kaklasaiti, lai tā neplīvotu, piespraust pie virskrekla ar kaklasaites adatu, un krekla piedurknes aizpogāt ar īpašām aproču pogām. Žaketes krūšu kabatā skaisti izskatās dekoratīvs lakatiņš no kaklasaites auduma. Uzvalka žaketes apakšējā poga ir jāatstāj neaizpogāta. Dejotāju kungu žaketes iekšējā kabatā nevajadzētu atrasties biezi piebāztam naudas makam vai kabatas portfelim un uz dāmas pleca dejas laikā  rokas somiņai.