Latīņamerikas dejas

↑ Atgriezties


Rumba
Rumba, mambo un salsa ir Kubas izcelsmes dejas. Rumbas 4/4 taktsmērā sarakstītās melodijas runā par mīlestību un jutekliskumu. Šīs sajūtas var būt stipri izteiktas un provocējošas, bet var būt arī nomaskētas un apspiestas. Lai gan rumba tiek saukta par mīlas deju, tā sacensībās ir visinteresantākā un gūst lielākos panākumus, ja dejotāji spēj izteikt kaut ko vairāk kā tikai mierīgu mīlestību. Dažādie mīlas stāsta aspekti var ietvert kaislību, seksuālu vēlmi, greizsirdību, ienaidu un sāpes. Daudzveidīgā mīlas stāsta lomu izpratne bagātina skatītāja dejas baudījumu.

Argentīnas tango
Pretstatā starptautiskajam tango, Argentīnas tango mūzika ir līdzenāka, vieglāka, tuvāka tādai latīņu dejai kā bolero. Augstas klases Argentīnas tango dejotāji savā izpildījumā ievēro mūzikas frāzējumu, kas saucas "Cadencia". Tas nozīmē, ka figūras vai figūru grupas beigas tiek saskaņotas ar muzikālās frāzes beigām.

Salsa un mambo
Salsas  un mambo  mūzika uzbur domas par seksuālu rotaļīgumu un jutekliskumu. Vīrieša un sievietes attiecības attēlo "dzimumu karu" kā provocējošu kaķa un peles rotaļu. Tomēr galvenais salsā ir nevis tehniska perfekcija, bet gan partnerattiecību romantika, abu partneru dejas mīlestība. Laiku pa laikam paskatieties uz partneri un iedrošiniet viņu ar smaidu!

Samba
Samba sakņojas Āfrikas ritmos. Sambas 2/4 taktsmēra mūzika ir ugunīga un reizē liriska. Dzīvais, pulsējošais mūzikas ritms provocē dažādiem ritmiem un kustībām pārbagātu dejas stilu. Samba piedāvā priekpilno svētku un karnevāla atmosfēru, sambas mūzika var būt ļoti provocējoša.

Ča-ča-ča
Ča-ča-ča pamatā ir jautrības deja, partneris ar partneri zināmā mērā it kā cenšas viens otru pārspēt. Ja orķestris spēlē oriģinālo 4/4 afro-kubiešu stila mūziku, tad ir nepieciešams dejā ielikt vairāk seksuālas ekspresijas. Dejas gaitā dejotāji risina savstarpēju "dialogu telpā", kas palīdz atklāt dejas pārdrošo un zināmā mērā "nekaunīgo" raksturu. Deja ir rotaļīga un flirtējoša. Dažbrīd vērojamā tendence dejot agresīvā stilā ar zobu griešanu un tā tālāk, ir pilnīgā pretrunā ar ča-ča-ča raksturu. Labāk šo dejas manieri atstāt pasodoblei.

Merenge
Merenge līdz ar salsu un lambadu pieder pie tā sauktajām "Karību triloģijas" dejām. Merenges mūzika ir viegli saprotama marša tipa mūzika. Merengi var dejot ikviens, arī tie, kas nekad nav mācījušies dejot. Merenges figūras ir visvienkāršākās, salīdzinot ar citām Latīņu dejām. Pastāv divi merenges stili: oriģinālais "klibojošā soļa" stils no Dominikas republikas un līdzenākais Haiti stils. Merenges izpildījuma maniere ir samērā nekautrīga. Lēnākās merenges ir ļoti jutekliskas, ātrākās ir ļoti seksuālas.

Lambada
Lambada ar tās svelmaino un pikanto ritmu ir viena no visjutekliskākajām dejām, kas jebkad ir eksistējušas.

Pasodoble
Pasodoble attēlo vēršu cīņu. Cilvēks, kas pasodobli redz pirmo reizi, var kļūdaini iedomāties, ka dejotāji tēlo toreadoru un vērsi. Sākotnēji vīrietis attēloja toreadoru, bet viņa dāma – toreadora apmetni. Dejotāji šajā izrādē var uzņemties dažādas lomas – viņi var būt toreadora palīgs – pikadors vai banderiljo, arī vērsis vai pat pati nāve. Dejas tēma mūsdienās ir attīstījusies no tīra vēršu cīņas tēlojuma līdz iekarošanas, pavedināšanas un mīlestības kaislībām starp toreadoru un spāņu senjoritu. Abi viņi iemieso lepnumu, cieņu un pašapziņu. Dejotāji ir kā vulkāns, kas gatavs izvirdumam. Vīrieša emocijās ietilpst apvaldīta agresija, nevis atklātas dusmas. Kas attiecas uz  spāņu senjoritu, viņa ir vīrišķīga un lepna sieviete, kas nekad nav bikla vai sapņaina. Viņa ir ugunīga, droša par sevi, spējīga izaicināt un kārdināt vīrieti. Viņas dvēselē mīt čigānietes būtība.